U Dolského mlýna se představí také Wolfie

V sobotu se během Dnů lesních řemesel u Královského smrku nedaleko Dolského mlýna na Jetřichovicku představí také novinka, prostřednictvím které návštěvníci mohou sobě udělat radost a současně podpořit ochranu přírody v Národním parku České Švýcarsko. Premiéru zde bude mít produktová řada Wolfie, funkční suvenýry s autorskou grafikou a logem Národního parku České Švýcarsko, která si návštěvníci akce budou moci zakoupit.

Produktovou řadu vytvořila Správa Národního parku České Švýcarsko ve spolupráci se sociálním podnikem GetBizDone, s.r.o. z Děčína. Premiérová řada obsahuje trička a mikiny v rozličných variantách, keramický hrnek a lněnou tašku. Autorem grafiky vyjadřující návrat vlků do zdejší krajiny je grafik, ilustrátor a webdesignér Jiří Peřina.

Kromě možnosti zakoupení některého z produktů během Dnů lesních řemesel (v sobotu, 29. srpna 2020) se zájemcům v brzké době otevře také možnost pořídit si produkty prostřednictvím elektronického obchodu, jehož spuštění se připravuje. Výtěžek z prodeje předmětů produktové řady Wolfie a budoucích produktových řad využije Správa Národního parku České Švýcarsko na zlepšování podmínek pro ohrožené druhy zvířat i rostlin.

Muž s mikinou Wolfie stojí před Růžovským vrchem
Grafiku Wolfie vytvořil grafik, ilustrátor a webdesignér Jiří Peřina z GetBizDone. Foto: z workshopu vedeného Petrem Janem Juračkou

 

Příjezdová informace: Vážení návštěvníci, mějte prosím na paměti, že počty parkovacích míst v Jetřichovicích, Vysoké Lípě a dalších výchozích místech k Dolskému mlýnu a Královskému smrku jsou omezené a že není možné parkovat mimo tato vyhrazená místa. Pro příjezd a odjezd doporučujeme využití prostředků veřejné hromadné dopravy, např. autobusovou linku č. 434.

Jízdní řád autobusové linky č. 434 si můžete stáhnout zde (https://drahanp.cz/navazujici-autobusove-spoje/#434).

Naši partneři

Další témata

řeka Labebaner ornitologického klubu

Další instituce resortu ŽP

Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky www.ochranaprirody.cz
Česká informační agentura životního prostředí (CENIA) www.cenia.cz
Česká geologická služba www.geology.cz
Česká geologická služba - Geofond www.geofond.cz
Česká inspekce životního prostředí www.cizp.cz
Český hydrometeorologický ústav portal.chmi.cz
Správa jeskyní České republiky www.jeskynecr.cz
Správa Krkonošského národního parku www.krnap.cz
Správa národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava www.npsumava.cz
Správa Národního parku České Švýcarsko www.npcs.cz
Správa Národního parku Podyjí www.nppodyji.cz
Státní fond životního prostředí České republiky www.sfzp.cz
Výzkumný ústav vodohospodářský T. G. Masaryka www.vuv.cz
Výzkumný ústav Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, v.v.i. www.vukoz.cz