VLCI NA ŠLUKNOVSKU A V ČESKÉM ŠVÝCARSKU

23. Listopad 18:00 – 20:00
Čtvrtek
Městská knihovna Děčín - Karla Čapka 1441/3
přednáškový sál

Uplynulo už více jak deset let od prvního výskytu vlka ve Šluknovském výběžku po dlouhých staletích, kdy v této krajině chyběl. Pojďme se společně s Lukášem Žákem, který vlky v regionu monitoruje, podívat na to, jak se vlkům daří, jak se v našem regionu chovají a kudy putují. V rámci přednášky také zazní, jak se s jejich návratem vyrovnávají místní lidé a jak se posunula pomoc státu chovatelům hospodářských zvířat v případě napadení vlky.

Přednášející: Ing. Lukáš Žák - terénní pracovník České zemědělské univerzity

Akce je zdarma.

Kontakt: j.judova@npcs.cz, 775 552 790

Přednáška je realizována ve spolupráci s Městskou knihovnou Děčín.

 

plakát
VLCI NA ŠLUKNOVSKU A V ČESKÉM ŠVÝCARSKU

O akcích

Akce pro veřejnost pořádané Správou Národního parku České Švýcarsko nebo jejími partnery mohou podléhat změnám v závislosti např. na aktuálním počasí nebo jiných místních podmínkách. Děkujeme za pochopení.

Upozornění

Stupeň požárního nebezpečí - nízký

Platí běžná pravidla pro návštěvu národního parku, včetně zákazu nocování, rozdělávání ohňů, kouření a odpalování pyrotechniky. Více informací ZDE. 


Gabrielina stezka a Edmundova soutěska: Proč citlivý přístup k přírodě povede k návratu návštěvníků na požárem poškozené cíle nejrychleji:

Volná místa

Hledáme nové kolegyně / kolegy na pracovní pozice:

Sledujte nás

Logo Meta - Facebook v modré variantě      

Naši partneři

Inzerce

 

baner Požár v NPbanner s Pravčickou bránouřeka Labebaner ornitologického klubu