Správa Národního parku České Švýcarsko ve spolupráci s městem Nový Bor Vás srdečně zve na venkovní výstavu
PRO LIDI I PŘÍRODU
25 let Národního parku České Švýcarsko
v NOVÉM BORU u Informačního střediska u náměstí
Výstava je volně přístupná a to denně od 2.června do 31. července 2026.
Od vzniku v roce 2000 je národní park nejen místem, kde chráníme vzácnou přírodu, ale i lákadlem
pro návštěvníky hledající zde krásu, klid a poznání.
Přijďte se podívat, jak se za 25 let proměnila krajina, kterou chráníme nejen pro vzácné rostliny, živočichy a geologické poklady, ale i pro nás všechny.
Výstava ukazuje, proč má smysl ponechávat přírodu jejímu vlastnímu vývoji, jak pomáhá zadržovat vodu v krajině, chránit biodiverzitu a zároveň být místem, které láká k objevování a odpočinku.

Akce je realizována z projektu Osvěta a vzdělávání návštěvníků NP České Švýcarsko.
Projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Platí běžná pravidla pro návštěvu národního parku, včetně zákazu nocování, rozdělávání ohňů, kouření a odpalování pyrotechniky. Více informací 








